Bu 3 Coin’i Satan Balinalar, ARB Alıyor!

Kripto para piyasası, son saatlerde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) içeren kayda değer işlemler yaptıkları için genellikle “balinalar” olarak bilinen büyük sahiplerin önemli faaliyetlerine tanık oldu. Bu işlemler çeşitli Blockchain takip hizmetleri tarafından yakından izlenerek kripto piyasasının dinamiklerine ışık tutuyor. Özellikle, en son işlemler sonucu bir balinanın Arbitrum (ARB) satın alması, dikkat çekit. İşte detaylar…

Balina, 300 WBTC’yi harekete geçirdi

4 Kasım’da The Data Nerd  tarafından yapılan izlemeye göre, 0xa38 adresindeki önde gelen bir balina adresi önemli bir hareket gerçekleştirdi. Bu balina, sadece 22 saat önce Binance’ten yaklaşık 10,34 milyon dolara denk gelen 300 Wrapped Bitcoin (WBTC) çekti. WBTC daha sonra Radiant Capital’a teminat olarak yatırıldı. Aave ile birlikte Radiant Capital’de teminat olarak sağlanan toplam miktar şu anda 733 WBTC ve toplam değeri 23,2 milyon dolar. Bu hamle, Radiant Capital gibi DeFi platformlarının artan önemini vurgulayarak balina tarafından stratejik bir değişime işaret ediyor.

ARB tokenları için Ethereum satışı

Bir başka gelişmede, 4 Kasım’da Lookonchain, bir balina adresinin önemli bir değişim yaptığını bildirdi. Bu balina, 1.433 Ethereum (ETH) ile 2,51 milyon ARB tokenini ortalama 1,04 dolar fiyatla takas etti. Bu takas, yatırımcının Ethereum yerine ARB tercihini vurguluyor.

Milyonlarca dolarlık Bitcoin, Bitfinex’te

Üçüncü önemli hareket, BitInfoCharts verilerine göre 4 Kasım’da gerçekleşti. Bir Bitcoin balina tüccarının adresi Bitfinex’e 7.000 BTC’lik bir transfer başlattı ve bu da yaklaşık 244 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir değeri temsil ediyor. Bu hareketi daha da ilgi çekici kılan şey, bu adresin geçmişidir. Kasım 2022 ile Ocak 2023 arasında 46.500 BTC biriktirerek dünyanın en büyük 14. BTC tutma adresi haline gelmişti. Bu süre zarfında BTC başına ortalama fiyat 20.000 doların altındaydı.

Ayrıca, bu yılın Mart ayı sonunda ve Nisan ayı başında, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 30.000 dolar ile yılın en yüksek seviyesine yakın seyrederken Bitfinex’e 36.500 BTC aktarıldı. Bu adres ayrıca Mayıs ayında Bitcoin 26,000 dolara düştüğünde 2,000 Bitcoin daha ekleyerek balinanın hareketlerinin stratejik niteliğini daha da gözler önüne serdi. Bu balina faaliyetleri, kripto para piyasasının sürekli değişen manzarasının ve büyük sahiplerin piyasa dinamiklerini önemli ölçüde etkileyecek şekilde piyasa koşullarına nasıl uyum sağladıklarının altını çiziyor. Kripto para meraklıları ve yatırımcılar bu balina hareketlerini izlemeye devam ediyor, çünkü bunlar piyasanın yönü hakkında değerli bilgiler sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx