Gözümüz aydın! Yeni yerli otomobil satışa çıktı, fiyatı sadece 300 bin TL!

Türkiye otomobil pazarındaki en güçlü oyunculardan biri olmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere bu yıl içerisinde satışa çıkan TOGG, yok satmış ve tüm stokları tükenmişti. Hatta ilk TOGG sahipleri kura ile belirlenmişti. Şimdi ise sıra yeni yerli otomobil modelinde.

Öncelikle şunu hatırlatmamız gerekiyor. Hali hazırda TOGG satışı yok. Yılbaşına kadar söz verilen otomobiller teslim edilecek. Sonrasında ise sıra yeni TOGG modellerine gelecek.

2024 yılı TOGG açısından hayli görkemli bir sene olabilir. Zira 2024 itibari ile kurasız bir şekilde isteyen herkesin TOGG sahibi olabileceği belirtiliyor. Elbette bunu şimdiden kestirmek güç.

TOGG T10X’in satışa çıkmasından sonra sıra diğer modellere gelmiş durumda. Bilindiği üzere bir adet B-SUV, bir adet Sedan ve bir adet de HB model satışa çıkacak. Sonrasında ise bir hafif ticari TOGG modelinin gelmesi bekleniyor. Peki ya sessiz sedasız satışa çıkan yeni yerli otomobilimiz?

Şimdilik TOGG’a kısa bir ara verelim ve yeni satışa çıkan yerli otomobil hakkında bilgi verelim.

Bilindiği üzere Türkiye’de pek çok motor markası var. Elektrikli otomobillerin hayatımıza girmesiyle birlikte bu motosiklet üreticileri, otomobil pazarına da giriş yapmış oldular. Bu markalardan birisi de RKS.

Pek çoğumuzun ürettiği motorlarla tanıdığı yerli RKS markası, şimdilerde elektrikli otomobil modeliyle gündemde. Peki bu otomobil bizlere neler sunuyor? Genel anlamda 70 km menzile sahip olan otomobil, saatte 50 km hıza ulaşabiliyor.

Aynı Citröen Ami gibi mini bir otomobil olan RKS A1, genel olarak 2 kişilik bir yapıya sahip. Dijital kadran, kalorifer, geri görüş kamerası gibi pek çok ekstraya da sahip olan otomobilin fiyatı ise 300 bin TL seviyelerinde.

Kornası bile olmayan Citröen Ami 380 bin TL’ye satılıyor. Dolayısıyla bu açıdan bakılınca yerli RKS modelini almak daha mantıklı olabilir.

Elbette bu noktada tercih kullanıcıların diyebiliriz. Fakat elektrikli otomobil satışlarında Türkiye’nin önümüzdeki süreçte önemli bir marka olması işten bile değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx