Meta’nın yapay zeka teknolojilerine yatırımları devam ediyor

Meta, dünya üzerinde en değerli şirketlerden biri olup, Facebook, Instagram ve WhatsApp platformları üzerinden kullanıcıların ilgi alanlarına daha derinlemesine dalabileceği 28 farklı yapay zeka profili tanıttı. Meta Connect etkinliği kapsamında duyurulan bu profiller, kullanıcılara bazı konularda daha detaylı bilgi sahibi olma fırsatı sunuyor.

Yenilikçi bir adım olarak, bu yapay zeka profilleri, şirketin farklı mesajlaşma platformları olan Instagram, Messenger ve WhatsApp üzerinde yer alıyor. Bu profiller, tanıdık yüzlerle kullanıcılara sunuluyor; ancak bu tanıdık yüzler gerçekte bu karakterleri temsil ediyor, kendilerini değil. Profil içerikleri yapay zeka tarafından oluşturulup, Meta tarafından yönetiliyor. Oluşturulan görsel içeriklerde ise “#ImaginedWithAI” metni ve resmin sol alt köşesinde bir filigran bulunuyor.

Meta’nın yapay zeka teknolojilerine yatırımları devam ediyor

Bu profilleri oluştururken, Meta bazı ünlü kişiliklerle iş birliği yaptı. Bu ünlülerin yüzleri, yapay zeka profillerini daha tanıdık kılmak adına kullanıldı. Ancak bu profillerdeki yüzler, gerçekte bu karakterlerin yüzleri olup, ünlülerin kendisi değil. Yani bu profillerin içeriği, yapay zeka tarafından oluşturulan ve Meta tarafından yönetilen içeriklerle dolu.

Bir diğer önemli gelişme ise Qualcomm ile Meta arasındaki iş birliği oldu. Bu iş birliği sayesinde Llama 2 modelleriyle cihaz üzerinde yapay zeka teknolojileri sunulacak. Bu, yapay zeka teknolojilerinin mobil cihazlarda daha etkin bir şekilde kullanılmasını sağlayacak.

Sonuç olarak, Meta’nın bu yenilikçi adımı, kullanıcılara ilgi alanları hakkında daha derinlemesine bilgi sahibi olma fırsatı sunuyor. Yapay zeka teknolojisinin giderek daha entegre bir şekilde hayatımıza girmesi, bu tür yeniliklerin gelecekte de devam edeceğinin bir göstergesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx