Meteoroloji Uyardı! 17 Aralık Pazar Günü Kuvvetli Rüzgar, Sağanak Yağmur ve Kar Yağışı Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 17 Aralık 2023 Pazar günü için kuvvetli sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. Yurdun bazı bölgelerinde ise kar yağışı öngörüldü. Dolayısıyla vatandaşlara, olumsuz hava koşullarına karşı gerekli önlemleri almaları konusunda uyarı yapıldı. Hava sıcaklığı 6 ila 10 derece düşüyor! 

İşte detaylar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığının 6 ila 10 derece azalması bekleniyor.

Güney kıyıları ve Marmara dışında kalan bölgelerde hava sıcaklığının 6 ila 10 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji, 17 Aralık Pazar günün için çok kuvvetli yağmur ve kar yağışı uyarısında bulunuyor!

Doğu Karadeniz’de kuvvetli yağmur bekleniyor. Artvin ve Rize çevrelerinde ise çok kuvvetli yağmur ile yüksek yerlerde yoğun kar yağışı söz konusu olabilir. Vatandaşlar, yoğun kar yağışı beklenen bölgelerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaya davet ediliyor. 

Pazar günü sağanak ve yağmur beklenen diğer yerler ise şu şekilde: 

  • Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Bursa’nın yüksek yerleri, Ankara ve Sivas’ın kuzey ilçeleri.

  • Marmara, Kıyı Ege, Antalya çevreleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin ve Rize çevrelerinde ise karla karışık yağmur bekleniyor.

Meteoroloji o bölgelerde kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu!

Kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi beklenen rüzgarın saatteki hızının 50 ila 70 kilometreye kadar ulaşabileceği tahmin ediliyor. 

Marmara, Ege kıyıları ile Doğu Akdeniz’de kuvvetli ve yer yer fırtana şeklinde esmesi beklenen rüzgar konusunda vatadandaşların dikkatli olması gerekiyor.

Hafta sonu Türkiye genelinde soğuk ve yağışlı bir havanın hakim olması bekleniyor.

Kuvvetli yağmur ve kar yağışıyla birlikte gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis de bekleniyor.

İstanbul’da etkili olan sağanak yağışların ise 17 Aralık Pazar günü sabah saatlerinden itibaren son bulacağı öngörülüyor.

İstanbul’da Pazar günü güneşli bir hava hakim olacak. Hava sıcaklığının ise 7 ia 8 derece civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx