Skywell ve Leapmotor’un hibrit modelleri Türkiye’ye geliyor

Skywell, tamamen elektrikli ET5 LR modelinin başarısının ardından hibrit teknolojisine yeni bir adım atıyor.

Şirket, SUV gövde tipiyle sunulan HT-i modelinde benzinli ve elektrikli motorun mükemmel kombinasyonunu sunarken, yüksek kapasiteli elektrikli motoruyla günlük kullanımlarda 200 km’ye kadar elektrikli kullanım menzili sağlıyor.

Söz konusu modelde 110 beygir güç üreten 1.5 litre benzinli atmosferik motor ve 130 kW’lık elektrik motoru bulunuyor.

32.76 kWsa gibi yüksek bir batarya kapasitesine sahip olan Skywell HT-i modeli maksimum 170 km/s hıza çıkarken 0-100 km/s hızlanmasını da 10 saniyede tamamlıyor.

Leapmotor C10

Leapmotor’un hibrit C10 modeli, 3.0 tasarımıyla yeni nesil akıllı teknolojiler sunuyor ve güvenlik ile performans konularında güçlü bir yapıya sahip.

Bu model, Avrupa için özel olarak tasarlanmış bir SUV olup çevre dostu sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

1.5 litrelik benzinli motor, 28.4 kWsa’lik lityum demir fosfat bataryayı şarj ederken arka aks üzerine yerleştirilen 230 beygirlik elektrik motoru da hareketi sağlıyor.

C10, 210 km’lik saf elektrikli sürüş menziline sahip ve Çin’deki CLTC ölçümlerine göre benzin + elektrik toplam menzili 1190 kilometreye kadar çıkabiliyor.

Ulu Motor; Skywell markasında HT-i modelinin, Leapmotor markasında ise C10 modelinin hibrit versiyonlarını 2024’ün ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx