Bakış açını yeniliyorsun

Kişisel alanda eski alışkanlıklarınızdan kurtulmak için önemli değişiklikler yapabilirsiniz. İlişkilerinizi daha iyi yönetmeye ve değerlendirmeye çalışmalısınız.

GENEL DURUM

Bu yıl hayata bakış açınız ve ilişkileriniz yönünde dikkat çekici değişikliklere, önüne geçilemeyen koşullara işaret ediyor. Güneş tutulmaları burcunuzda gerçekleşmekte. En son tutulma 14 Ekim 2023’te gerçekleşmişti. Tutulmalar hem ilişkilerinizi hem de kişisel istek ve tercihleriniz yönündeki değişiklikleri öne çıkarmakta. Bu süreçte ilişkilerden öğreneceğiniz, çıkaracağınız pek çok tecrübe söz konusu.

Sürpriz kazançlar

8 Nisan’da karşıt burcunuz Koç’ta gerçekleşecek Güneş tutulması da evlilikte, yakın ilişkilerde yeni sonuçlar ve muhasebeler getirebilir. Benzer şekilde, 2024’ün son çeyreğinde 2 Ekim 2024’te yine burcunuzda gerçekleşecek olan tutulma kişisel alanda, iş ve aile konularında bazı dalgalanmalar, hassasiyetler getiriyor. 2024’ün ilk yarısında başkalarından gelebilecek kazançlar, ortak imkânlar var. Özellikle nisan ayında eşinizden ya da ortaklı işlerden, miras ya da alacaklarla ilgili konulardan gelebilecek sürpriz kazançlar söz konusu olabilir. 26 Mayıs’a kadar olan dönemde sizi maddi açıdan bağlayan ortak imkanlar içinde olabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ise özellikle eğitsel konular, yolculuklar ya da yabancılardan gelebilecek önemli fırsatlar bulabilirsiniz. Bu süreçte hayata bakış açınızı yenileyebileceğiniz, yeni ve yabancı kişilerle bir araya gelebileceğiniz imkanlar bulabilirsiniz. Özellikle öğrenci olanlar ya da medya, akademi ve kendini geliştirme yönünde çaba sarf edenler için son derece güzel ve geliştirici olanaklar söz konusu.

iŞ, PARA VE KARiYER OLANAKLARI

Yeni fırsatlar gündemde

Teraziler ve özellikle yükselen Teraziler için bu dönemde daha fazla uğraş, çalışma ortamında önemli sorumluluklar ve çoğu zaman karşılıksız çabalar dikkat çekiyor. Satürn transiti 2026’ya kadar daha çok bir çıraklık, çok çalışma ve fedakârlık içeren durumlara işaret etmekte. 23 Mart-30 Nisan’da çalışma ortamınızda siz zorlayabilecek durumlara dikkat etmelisiniz. 26 Mayıs’a kadar olan dönemde ortaklı kazançlarda şanslı olabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında uluslararası işler, uzaklarla ticaret ve medyaya ait konularda yeni fırsatlar gündeme gelebilir. 30 Nisan-9 Haziran arasında karşılıklı konularda daha sakin ve dengeli olmaya çalışın. 4 Eylül  4 Kasım tarihleri arası hem işiniz hem de ailenizle ilgili olabilecek uğraşlar açısından daha fazla mücadele gerektirebilir.

Merkür gerilemesi sizi nasıl etkiliyor?

Merkür, 2024’te 2-25 Nisan, 5-29 Ağustos ve 26 Kasım 15 Aralık arasında geri harekette olacak. Bu dönemlerde karar vermek ya da anlaşmalar yapmak kolay olmayabilir. Verdiğiniz kararları yeniden gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz. 2-25 Nisan arasında görüşmeler, anlaşmalar ve ortaklıklarda bazı tekrarlar, eksikler gündeme gelebilir. Anlaşmaları yeniden düzenlemek gerekebilir. 5-29 Ağustos’ta tam olarak göremediğiniz ya da hesaba katmadığınız durumlar, gizli kalan koşullar huzursuz edebilir. 26 Kasım 15 Aralık arasında görüşmeler ve anlaşmalarda birden fazla değişiklik gündeme gelebilir. Eğer bir öğrenci iseniz ya da bir proje hazırlıyor iseniz eksik bilgilerinizi görebilirsiniz.

SAĞLIK

Özen göstermelisiniz

2024’te sağlık, beslenme ve düzen gerektiren konulara daha fazla zaman ayırmanız söz konusu olabilir. Belirli bir yaşın üzerindekiler bedensel zayıflıklara ya da süren sorunlara özen göstermeleri gerekebilir. Satürn transiti ihmal edilmiş olan şeyleri öne çıkaracağı için bu dönemde uzun vadede sağlığınızı ve bedensel dayanıklılığınızı güçlendirici çabalara önem vermeniz yerinde olabilir. Özellikle 23 Mart30 Nisan arası test edici olabilir.

AŞK, EVLiLiK VE iLiŞKiLER

Sizi dönüştürecek

Bu yıldan başlayarak aşk hayatınızı etkileyebilecek dikkat çekici koşullar ve dönüşümler var. Plüton transiti altında aşkta ve tutkulu olduğunuz konularda daha derin, güçlü olmak isteyen ama aynı zamanda manipülatif durumlar bir gündem oluşabilir. Aşk sizi dönüştüren ve derinden etkileyen bir konu haline gelebileceği gibi, bazı takıntılara da neden olabilir. Bu yıl özellikle 13 Şubat23 Mart arasında aşkta kendinizi hırslı bulabilirsiniz. Diğer yandan Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 16 Şubat12 Mart, 23 Mayıs17 Haziran ve özellikle 29 Ağustos23 Eylül, son olarak da 7 Aralık sonrası ilişkilerinizde mutluluk getiren koşullar bulabilirsiniz. Bu dönemlerde kendinizi daha rahat ifade edebilir.

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

YARIN: AKREP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx