Böyle Uyardı! “Sıcak Paranın Tehlikeli Olduğunu Artık Dünyada Çoğu Kişi Söylüyor”

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, Avrupa’nın en güçlü gençlik örgütlerinden olan Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES For EUROPE) başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

10-12 Ocak tarihleri arasında Porto’da yapılacak seçimlere Almanya, İspanya, İtalya gibi Avrupa’nın en güçlü sivil toplum organizasyonlarının da desteğini alarak tek liste ile gireceklerini kaydeden Yıldırım, “Avrupa ülkelerinin önde gelen sivil kuruluşlarının temsil edildiği konfederasyonda 2020 yılında da başkan seçildim. 2021 yılında ise Avrupa Birliği Genç Girişimciler Organizasyonu (JEUNE) Başkan Yardımcılığı görevini üstlendim. Başkanlığım döneminde Doğu ve Batı Avrupa’yı temsil eden, birbirine rakip olan bu iki konfederasyonu 3 sene süreyle ortak çalışma anlaşması ile birleştirdik. Bu Türkiye’nin gücünün bir göstergesi. Çok olağandışı bir gelişme olmazsa başkanlığı bir kez daha ülkemize getireceğiz” dedi.

NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ VE HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ

Ekonomideki gelişmelere dair değerlendirmelerde de bulunan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Sıcak para değil, doğrudan yabancı yatırım gerekiyor. Sıcak paranın tehlikeli olduğunu artık dünyada çoğu kişi söylüyor. Yabancı sermaye için, sürdürülebilir finansman koşulları gerekiyor. Gençlere finansman sağlanmalı. Nitelikli iş gücü gerekiyor. Eğitilmesi gerekiyor. Sadece bizim değil, çevre ülkelerin de önemli problemi bu. Hukukun üstünlüğü tartışılmamalı. Klasik bunlar biliyorsunuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx
t3sttt