Yüreğimizdeki Cumhuriyet sevdası meydanlara sığmadı

Cumhuriyet’in ilan edilişinin 100. yılı kutlamaları kapsamında Malkara Belediyesi tarafından düzenlenen ve on binlerin katılımı ile gerçekleşen muhteşem Fener Alayı Yürüyüşü ile taçlandı.

Üç gündür süren Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. Yılı kutlamaları 29 Ekim 2023 Pazar akşamı düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü ve ardından “Kurtuluş Savaşı Destanı” adlı tiyatro ile final yaptı.

Fener Alayı Yürüyüşüne; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı İsmail Uzun, İYİ Parti Malkara İlçe Başkanı Nevzat Ulu, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ahmet Nazif Balcı, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulmasının ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Malkara Belediyesi tarafından düzenlenen satranç ve Kurumlar Arası Cumhuriyet Kupası Halı Saha Futbol Turnuvası’nda dereceye giren takımlara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ödüllerini takdim etti.

Ödül töreninin ardından Malkara Belediye Akademisi Güray Çelik ve Şevkiye Çelik eşliğinde hazırlanan Yetişkin Halk Oyunları Ekibi gösterilerini gerçekleştirdiler.

 

Muhteşem Fener Alayı Yürüyüşü

Fener Alayı Yürüyüşüne katılan binlerce Cumhuriyet Sevdalısı vatandaşlar, ellerinde bayraklarla marşlar eşliğinde Hükümet Önünden, 14 Kasım Caddesi üzerinden, Şehitlik Caddesi, 15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Yeniyol Sokak’tan coşkuyla yürüyerek Malkara Sokaklarında Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladılar.

Fener Alayı Yürüyüşünün ardından Hükümet Önü meydanını dolduran coşkulu Cumhuriyet Sevdalısı vatandaşlara konuşma gerçekleştiren Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Cumhuriyet sevdalısı, Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir çift mavi gözüne aşık değerli hemşehrilerim. En büyük bayramımızı Cumhuriyetimizin 100. Yılını onurlandırdığınız için, gururlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. En büyük bayramımız kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet!

 

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ve bizler büyük önderimizin izinde, devrimlerinin gölgesinde hep birlikte haykıracağız; Hep bir ağızdan Ey Büyük ATATÜRK! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene!” diyerek düşüncelerini belirtti.

 

100. Yıl Kutlamaları Tiyatro İle Devam Etti

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un konuşmasının ardından Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. Yılı kutlamaları Kültür Merkezi’nde “Kurtuluş Savaşı Destanı” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tiyatro ekibini tebrik ederek çiçek takdim etti.

Tiyatronun ardından Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları son buldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx