Odatv ortaya çıkardı: BİM sapığına hapis

İstanbul Kağıthane’de bulunan bir zincir markette kadınların etek altı görüntülerini çektiği gerekçesiyle 17 yıla kadar hapsi istenen, tutuksuz sanık polis memuru S.E.’nin yargılandığı davanın 9’uncu duruşması yapıldı. İstanbul 54. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık S.E. katılmazken avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

SANIĞA 3 AYRI SUÇTAN VE HER BİRİNDE İNDİRİM YAPILARAK TOPLAM 6 YIL 3 AY HAPİS CEZASI UYGULANDI

Mahkeme, sanık S.E.’ye “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme” suçundan 3 yıl hapis cezası verdi. Cezada indirim uygulayan mahkeme sanığın 2 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Sanığın etek altı görüntülerini çektiği C.G. ile anlaştığı gerekçesiyle ceza verilmesine yer olmadığına hükmeden mahkeme, diğer müşteki G.E.’ye yönelik “cinsel taciz”’ suçundan 6 ay hapis cezasında indirim uygulayarak 5 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme, sanığa, “çocukların kullanıldığı müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanıma sunma” suçunda karşılık verdiği 4 yıl hapis cezasında da indirim yaparak 3 yıl 4 ay hapis ve 16 bin 660 lira adli para cezasına hükmetti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık S.E. hakkında “özel hayatın gizliliğini ihlal etmek”ve “çocukların kullanıldığı müstehcen yayınları ülkeye sokmak, çoğaltmak” ve “cinsel taciz” suçlarından 4 yıl 6 aydan 17 yıla kadar hapsi istendi.

İddianamede, sanık S.E’nin markette çalışan G.E. isimli kadının raflardaki ürünlerin tarihlerini kontrol ettiği sırada takip ederek etek altı fotoğraflarını çektiği belirtildi. Durumu marketteki erkek çalışan olan F.B’nin fark ettiği ve olaya müdahale ettiği, daha sonra da polise bildirdiği kaydedildi.

İddianamede, sanığın eyleminin kamera görüntüleriyle sabit olduğu, diğer kadın çalışanın ise market içerisindeki sanığın elindeki cep telefonuyla tur attığını fark ettiği ve çalışma arkadaşı F.B.’ye haber verdiği anlatıldı. Sanığın el konulan telefon ve bilgisayarında yüzleri görünmeyen çeşitli kadınlara ait fotoğraflar ve çocuk müstehcenliği içeren fotoğrafların tespit edildiği de vurgulandı.

ODATV ORTAYA ÇIKARDI

Odatv’nin edindiği bilgiye göre şüpheli S.E’nin grup amiri olduğu öğrenildi.

2018 yılında polis okulundan mezun olan E.’nin Beşiktaş Arnavutköy Polis Merkezi’nde görev yaptığı da edinilen bilgiler arasındaydı.

Ayrıca S.E’nin, buradaki görevinden önce ise Hassas Koruma Şube Müdürlüğü’nde görev yaptığı belirtilmişti.

İLGİLİ HABER:


BİM sapığı kameraya yakalandı… Kim çıktıGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx